Rafał Grzesiński wygrywa Memoriał Kuliga i Bublewicza

Załoga Vacat Serwis & Motorsport – Rafał Grzesiński / Mateusz Tutaj wygrała Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. W ich ponad 600-konnym Mitsubishi Lancer Evolution IX zastosowano środki smarne Millers Oils: CFS 10w60 NT oraz CRX LS 75w140 NT.

– Zdecydowaliśmy się na intermediate z tego względu, że zaczął padać kapuśniaczek, a to jest pierwszy deszcz po długim okresie niepadania – mówił Rafał Grzesiński. – Zrobiło się ślisko, więc wybraliśmy opony przejściowe. To było dobre posunięcie. Mamy bardzo dużą przewagę. Skończyliśmy zawody na pierwszym miejscu. Moc dostarczyła nam strasznie dużo emocji. Naprawdę to jest to – mieć dostatek mocy a nie niedobór. Było trochę stawania bokiem. To auto idzie dopiero od pięciu tysięcy – do dziewięciu tysięcy. Jak już się napompuje turbo to emocje są niesamowite.

Mam zamiast startować w tym roku w GSMP chociaż różnie może z tym być. Czekamy na ukończenie budowy naszego nowego auta, więc nie wiadomo czy się wyrobimy. To też będzie Mitsubishi Lancer – Dziewiątka – ale już bardziej taki
przystosowany do GSMP, E1. Do tej pory ścigałem się Lancerem N-grupowym, tylko z mocnym silnikiem. Właśnie dzisiaj jadę taką wzmocnioną N-ką.

Gratulacje dla zwycięzców!

Memoriał Kuliga i Bublewicza

Trzecie miejsce w klasie 2 zajęła załoga Marcin Kozłowski / Michał Jucewicz (Kozłowski Motorsport) w legendarnym Fordzie Sierra RS Cosworth. W silniku także zastosowano olej Millers Oils CFS 10w60 NT, w skrzyni biegów – CRX 75w90 NT, a w tylnym dyferencjale -CRX LS 75w140 NT.

Gratulujemy!